ATRAKCJE W NASZYCH KONSTELACJACH

 

Za bramami natury - przygoda w parkach krajobrazowych

Rodzinne spotkanie z wiosną i ogrodem w Tucholskim Parku Krajobrazowym (Tuchola, 28.04)

Warsztaty przyrodnicze "Leśna szkoła odkrywców" (Ruda k. Górzna, 30.04)

Dni Otwarte w Brodnickim Parku Krajobrazowym (Grzmięca, 30.04)      

Dni Otwarte Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia (Kruszwica, 2.05)

Nadgoplański Park Tysiąclecia - obserwacje ornitologiczne (Ostrówek, 4.05)

Spotkajmy się… na majówce przy leśniczówce Górzno (Górzno, 5.05)

 

 

Dla rodziny

Fantastyczne zwierzęta – rodzinne warsztaty plastyczne (Toruń, 28.04)

III Festyn Rodzinny w Wenecji (Wenecja, 28.04)

Festyn kulinarno-muzyczny: Kucharze dzieciom (Bydgoszcz, 28.04)

Drezy-majówka (Koronowo, 28.04 – 6.05)

Archeologiczna Wiosna (Biskupin, 28.04 – 6.05)

Majówka w Muzeum Okręgowym w Toruniu (Toruń, 28.04-6.05)

Festyn Rodzinny (Inowrocław, 29.04)

Długi Weekend w Silverado City (Bożejewiczki k. Żnina, 30.04 – 3.05)

Dzień Kultury Średniowiecznej 2018 (Świecie, 1.05)

ERIH DAY Święto Kultury Industrialnej (Bydgoszcz, 1.05)

3. Ciechocińska Parada Majowa (Ciechocinek, 1.05)

Rodzinna Majówka nad Jeziorem Czarownic (Nowe, 1.05)

Rodzinna Majówka 2018 w Gminie Łabiszyn (Łabiszyn i okolice, 1-6.05)

Zabawy w Dniu Flagi (Chełmno, 2.05)

Dni Otwarte Cytadeli (Grudziądz, 3.05)

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja - Piknik Historyczny (Inowrocław, 3.05)

II Turniej Rodzinny (Golub-Dobrzyń, 3.05)

III Festiwal Zespołów Folklorystycznych im. Tadeusza Zielińskiego (Brześć Kujawski, 3.05)

Pony Games - zawody konne dla dzieci (Bożejewiczki k. Żnina, 6.05)

„Poleje się krew w bibliotece” (Brześć Kujawski, 6.05)

 

 

 

Na sportowo

XXX Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów UCI o Puchar Prezydenta Grudziądza (Grudziądz, 27.04-1.05)

III Wiosenny Rajd Rowerowy (Świecie, 28.04)

VI Niebieski Bieg Świadomości (Inowrocław, 28.04)

Wszystkie drogi prowadzą do Wenecji (Żnin, 28.04)

Ćwierćfinały Polskiej Ligi Koszykówki - Anwil Włocławek – PGE Turów Zgorzelec  (Włocławek, 28.04)

Otwarcie sezonu wodniackiego – rejsy katamaranem solarnym (Włocławek, 28-29.04)

Kajakowy weekend z ZHR (Inowrocław-Mątwy, 28-29.04)

Turniej tenisowy (Włocławek, 28-29.04)

Otwarcie sezonu wake`owego (Włocławek, 28.04 – 6.05)

VIII Ogólnopolski Bieg Uliczny im. Braci Mikrutów (Koronowo, 29.04)

PGE Ekstraliga derby Pomorza KS Get Well Toruń - GKM MrGarden Grudziądz (Toruń, 29.04)

Ćwierćfinały Polskiej Ligi Koszykówki: Polski Cukier - MKS Dąbrowa Górnicza (Toruń, 29.04)

Bieg masowy "10 km RUN TORUŃ-Zwiedzaj ze Zdrowiem 2018" (Toruń, 29.04)

Otwarcie sezonu żeglarskiego w Żninie (Żnin, 1.05)

Frisbee Day - gry i zabawy z dyskiem (Chełmno, 1.05)

Piknik Majowy "Dla Niepodległej" (Mrocza, 1.05)

XVI Półmaraton Chełmżyński, Chełmżyńska Dziesiątka (Chełmża, 1.05)

36. Bieg Kujawiaka (Włocławek, 3.05)

Półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego (Grudziądz, 3.05)

Bieg Konstytucji (Golub-Dobrzyń, 3.05)

Mecz żużlowy GKM Grudziądz : Stal Gorzów (Grudziądz, 4.05)

Velo Toruń (Toruń, 6.05)

Rajd rowerowy "Majówka z generałem Hallerem" - impreza z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości (Grudziądz, 6.05)

 

 

 

Spacerkiem

„MegaWeekend w Chełmnie" - Podróż do Chełmna w świat gotyku i zakochanych (Chełmno, 28.04-6.05)

Mega zwiedzanie w MegaWeekend w Chełmnie - Spacerek po Chełmnie (Chełmno, 29.04)

Mega zwiedzanie w MegaWeekend w Chełmnie - Spacerek po Chełmnie - „Układ urbanistyczny Chełmna” (Chełmno, 1.05)

Mega zwiedzanie w MegaWeekend w Chełmnie - Spacerek po Chełmnie - „Dzieje Zespołu Klasztornego w Chełmnie” (Chełmno, 6.05)

 

 

 

Kolorowe jarmarki

Zielony Targ w Tleniu (Tleń, 29.04)

Jarmark Natura (Poledno, 3.05)

Jarmark Floriański (Żnin, 3.05)

 

 

 

Ciekawa wystawa

"Salvador Dali. Biblijne Przesłanie" (Żnin, 28.04-6.05)

MALARZ I JEGO MODELE. Tadeusz Makowski. Obrazy, rysunki, grafiki (Toruń, 28.04-6.05)

MegaWeekend w Muzeum Ziemi Chełmińskiej (Chełmno, 28.04-6.05)

Wozownia - 4 nowe wystawy: Trojanowski, Łapińska, Rogaliński, Maryniak (Toruń, 28.04-6.05)

Finisaż wystawy Jerzy Tchórzewski. Monotypia, grafika, rysunek (Bydgoszcz, 6.05)
 

 

 

Teatralnie

„Nierówni” – spektakl plenerowy Grudziądzkiego Teatru Tańca (Grudziądz, 1.05)

Wspomnienia PRL-u (Golub-Dobrzyń, 1.05)

 

 

 

Dla fanów i melomanów

Musicalowy Pociąg na Wenecką Noc z Parowozami (Żnin-Wenecja-Żnin, 28.04)

Majówka z pazurem (Inowrocław, 28.04)

Koncert Laureatów Konkursu Kameralistyki (Szafarnia, 28.04)

Krzysztof Cugowski – Sen o dolinie (Inowrocław, 29.04)

Inauguracja VIII Festiwalu Cichej Muzyki (Toruń, 29.04)

XXV Bydgoski Festiwal Operowy (Bydgoszcz, 29.04-5.05)

Piknik Rodzinny „Na rozpoczęcie sezonu kuracyjnego” z gwiazdami disco polo (Ciechocinek, 1.05)

Majówka na piątkę - potańcówka w klimacie lat 70. i 80. (Inowrocław, 1.05)

Muzyczna scena "Dni Żnina" (Żnin, 1-2.05)

Powiewa Flaga Biało-Czerwona (Inowrocław, 2.05)

Koncert Orkiestr Dętych (Grudziądz, 2.05)

Koncert muzyki polskiej w wykonaniu "Chopin Quartet" (Brodnica, 2.05)

Majówka we Włocławku - koncert Mrozu i Popovacula (Włocławek, 3.05)

Kochamy Polskie Piosenki (Koronowo, 3.05) 

Koncert z okazji Święta Konstytucji 3 Maja - Recital Fortepianowy Pawła Kamasa (Grudziądz, 3.05)

Koncert laureatów Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej (Brodnica, 3.05)

Koncert Nadzwyczajny z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja (Lubostroń, 3.05)

Koncert religijno-patriotyczny Macieja Wróblewskiego „Zaszum nam Polsko” (Sępólno Krajeńskie, 3.05)

"MegaWeekend w Chełmnie" -„Witaj, majowa jutrzenko” - koncert Orkiestry Dętej i zespołu Mażoretek Chełmińskiego Domu Kultury (Chełmno, 3.05)

Gwiazdy sceny muzycznej na urodziny Bydgoszczy (Bydgoszcz, 3-4.05) 

VII Majówka Jazzowa (Lubostroń, 5.05)

 

 

Urok starych aut

Bydgoskie Klasyki Nocą - Klasyczny Piknik Rodzinny rozpoczynający sezon klasyków w regionie (29.04)

IV edycja Zlotu Pojazdów Zabytkowych (Sępólno Krajeńskie, 1.05)

 

 

 

1 Maja zamiast pochodu

Dzień Kultury Średniowiecznej 2018 (Świecie, 1.05)

ERIH DAY Święto Kultury Industrialnej (Bydgoszcz, 1.05)

3. Ciechocińska Parada Majowa (Ciechocinek, 1.05)

Otwarcie sezonu żeglarskiego w Żninie (Żnin, 1.05)

Frisbee Day - gry i zabawy z dyskiem (Chełmno, 1.05)

Piknik Majowy "Dla Niepodległej" (Mrocza, 1.05)

Mega zwiedzanie w MegaWeekend w Chełmnie - Spacerek po Chełmnie - „Układ urbanistyczny Chełmna” (Chełmno, 1.05)

„Nierówni” – spektakl plenerowy Grudziądzkiego Teatru Tańca (Grudziądz, 1.05)

Wspomnienia PRL-u (Golub-Dobrzyń, 1.05)

Piknik Rodzinny „Na rozpoczęcie sezonu kuracyjnego” z gwiazdami disco polo (Ciechocinek, 1.05)

Majówka na piątkę - potańcówka w klimacie lat 70. i 80. (Inowrocław, 1.05)

XVI Półmaraton Chełmżyński, Chełmżyńska Dziesiątka (Chełmża, 1.05)

Rodzinna Majówka nad Jeziorem Czarownic (Nowe, 1.05)

Muzyczna scena "Dni Żnina" (Żnin, 1-2.05)

 

 

 

Patriotycznie

„Z szacunkiem do biało-czerwonej” (Sępólno Krajeńskie, 30.04)

Dzień flagi w Wałdowie (Wałdowo, 2.05)

Obchody Dnia Flagi RP (Brodnica, 2.05)

Powiewa Flaga Biało-Czerwona (Inowrocław, 2.05)

"MegaWeekend w Chełmnie" - Uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Flagi (Chełmno, 3.05)

Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja (Grudziądz, 3.05)

Koncert laureatów Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej (Brodnica, 3.05)

Koncert Nadzwyczajny z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja (Lubostroń, 3.05)

Koncert religijno-patriotyczny Macieja Wróblewskiego „Zaszum nam Polsko” (Sępólno Krajeńskie, 3.05)

 

 

 

Inne

Targi Zdrowia i Urody (Bydgoszcz, 28.04)

III Zlot Motocykli w Byszewie (Byszewo, 28.04)

IV Powiatowe Targi Ogrodniczo - Rolnicze SYPNIEWO 2018 (Sypniewo, 29.04)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyszukaj wydarzenie